Patent: Optovláknový a dotykový senzor pro zabezpečení vybraných prostor

Tým OptiCE navazuje na své úspěchy na poli optovláknových senzorů a získal v pořadí již druhý patent, který se zaměřuje na využití těchto senzorů v zabezpečovací technice. Patent koresponduje s nedávno prezentovanými články "Fiber optic interferometer as a security element" a "Sensitivity distribution of a vibration sensor based on Mach-Zehnder interferometer designed inside a window system" na konferenci SPIE Photonics Europe v dubnu 2016. Hlavní dík patří řešitelům a pracovníkům, kteří měli stěžejní podíl na sepsání a přípravě patentu. Těmito pracovníky jsou pan prof. RNDr. Vladimír Vašinek, CSc., Ing. Jan Nedoma, Ing. Ondřej Zbořil a Ing. Tomáš Kajnar. My ostatní jim tímto k úspěchu gratulujeme a přejeme další úspěšné výsledky do následujících let.