• Ministerstvo Průmyslu a Obchodu

  Ministerstvo Průmyslu a Obchodu

  Slavíme úspěch v podobě zisku dvou projektů v rámci výzvy TRIO.

 • Získali jsme patent!!!

  Získali jsme patent!!!

  S velikou radostí oznamujeme, že se našemu týmu podařilo získat první patent na katedře Telekomunikační techniky.

 • ICT a elektro pro praxi

  ICT a elektro pro praxi

  Informace o již ukončeném projektu, který podpořil pracovníky z řad doktorandů a zaměstnanců pracujících na tomto projektu.

 • Školení LightTools

  Školení LightTools

  Školení zaměřené na základní práci a optimalizace světelných zdrojů bylo vedeno školitelem firmy Light Tec dr. Mertinem Djiangem.

 • Příprava pro měření stárnutí optických kabelů

  Příprava pro měření stárnutí optických kabelů

  Výstavba kabelového polygonu pro měření vlivu povětrnostních podmínek na přenosové parametry optického vlákna

 • TAČR

  TAČR

  Řešitelský kolektiv Optice uspěl ve 4. Výzvě programu Alfa TAČR a jako jeden z mála týmů na VŠB TU Ostrava získal projekt TA04021263 nazvaný "Inteligentní moduly pro osvětlování a komunikace" s dobou řešení 3,5 roku.

SPIE Photonics Europe 2016

Zástupci týmu OptiCE (Jan Nedoma, Marcel Fajkus a Ondřej Zbořil) prezentovali své výsledky na konferenci SPIE Photonics Europe 2016, která se konala v termínu 3. – 7. dubna v Brusselu (Belgie). Během konference členové týmu OptiCE vystoupili s pěti příspěvky. Článek Fiber optic system design for vehicle detection and analysis. Tento článek navazuje na získaný patent a ukazuje reálné výsledky v praxi. Dále Fiber optic interferometer as a security element a článek Sensitivity distribution of a vibration sensor based on Mach-Zehnder interferometer designed inside a window system. Oba články opět korespondují s patentovou přihláškou a prohlubují využití vláknové optiky v zabezpečovací technice. Poslední dva články přednesl Marcel Fajkus v rámci své dizertační práce s názvy Mathematical model of optimized design of multi-point sensoric measurement with Bragg gratings using wavelength divison multiplex a Effect of the geometric deformations on the Brillouin scattering in the standard single-mode optical fiber.

GALERIE

JoomShaper