SPIE Photonics Europe 2016

Zástupci týmu OptiCE (Jan Nedoma, Marcel Fajkus a Ondřej Zbořil) prezentovali své výsledky na konferenci SPIE Photonics Europe 2016, která se konala v termínu 3. – 7. dubna v Brusselu (Belgie). Během konference členové týmu OptiCE vystoupili s pěti příspěvky. Článek Fiber optic system design for vehicle detection and analysis. Tento článek navazuje na získaný patent a ukazuje reálné výsledky v praxi. Dále Fiber optic interferometer as a security element a článek Sensitivity distribution of a vibration sensor based on Mach-Zehnder interferometer designed inside a window system. Oba články opět korespondují s patentovou přihláškou a prohlubují využití vláknové optiky v zabezpečovací technice. Poslední dva články přednesl Marcel Fajkus v rámci své dizertační práce s názvy Mathematical model of optimized design of multi-point sensoric measurement with Bragg gratings using wavelength divison multiplex a Effect of the geometric deformations on the Brillouin scattering in the standard single-mode optical fiber.

GALERIE