Patent: Optovláknový interferometrický senzor pro monitorování dopravního provozu

Tým optice se od nynějška může pyšnit významným prvenstvím. Podařilo se nám jako prvním na katedře Telekomunikační techniky Vysoké školy Báňské - Technické univerzity Ostrava získat patent v oboru optovláknových senzorických systémů. Hlavní dík samozřejmě patří řešitelům a pracovníkům, kteří měli stěžejní podíl na sepsání a přípravě patentu. Těmito pracovníky jsou pan prof. RNDr. Vladimír Vašinek, CSc., Ing. Stanislav Kepák, Ing. Jakub Čubík a Ing. Tomáš Kajnar. My ostatní jim tímto k úspěchu gratulujeme a přejeme podobně úspěšné výsledky do následujících let.