• Ministerstvo Průmyslu a Obchodu

  Ministerstvo Průmyslu a Obchodu

  Slavíme úspěch v podobě zisku dvou projektů v rámci výzvy TRIO.

 • Získali jsme patent!!!

  Získali jsme patent!!!

  S velikou radostí oznamujeme, že se našemu týmu podařilo získat první patent na katedře Telekomunikační techniky.

 • ICT a elektro pro praxi

  ICT a elektro pro praxi

  Informace o již ukončeném projektu, který podpořil pracovníky z řad doktorandů a zaměstnanců pracujících na tomto projektu.

 • Školení LightTools

  Školení LightTools

  Školení zaměřené na základní práci a optimalizace světelných zdrojů bylo vedeno školitelem firmy Light Tec dr. Mertinem Djiangem.

 • Příprava pro měření stárnutí optických kabelů

  Příprava pro měření stárnutí optických kabelů

  Výstavba kabelového polygonu pro měření vlivu povětrnostních podmínek na přenosové parametry optického vlákna

 • TAČR

  TAČR

  Řešitelský kolektiv Optice uspěl ve 4. Výzvě programu Alfa TAČR a jako jeden z mála týmů na VŠB TU Ostrava získal projekt TA04021263 nazvaný "Inteligentní moduly pro osvětlování a komunikace" s dobou řešení 3,5 roku.

Hvězdná Optice

V úterý 19. ledna zahájila naše alma mater VŠB-TUO svou novou propagační kampaň. Hlavním nástrojem je především hudební klip,který má dnes přes 120 tisíc zhlédnutí (https://www.youtube.com/watch?v=K1k-bgj5aNo). Pilotním prvkem kampaně je hlavní hvězda klipu docent Vlákno (alias Ruda z Otravy nebo Michal Kavalčík), který nabyl mnoho vědomostí právě díky naší univerzitě a vypravuje se zachránit svět. Když už je tedy docentem Vláknem, měl by samozřejmě znát také optické vlákno a jeho obdivuhodné vlastnosti. Proto jsme pro hlavní postavu vytvořili „náhrdelník“ z vlákna. Docent naši myšlenku ocenil a výtvor pyšně nosil na krku celý slavnostní večer. Dokonce nám oficiálně poděkoval při křtu povedeného klipu Hey Lamo. A tak dnes můžeme hrdě říct, že k nám vzhlížejí i hvězdy.

GALERIE 

JoomShaper