• Ministerstvo Průmyslu a Obchodu

  Ministerstvo Průmyslu a Obchodu

  Slavíme úspěch v podobě zisku dvou projektů v rámci výzvy TRIO.

 • Získali jsme patent!!!

  Získali jsme patent!!!

  S velikou radostí oznamujeme, že se našemu týmu podařilo získat první patent na katedře Telekomunikační techniky.

 • ICT a elektro pro praxi

  ICT a elektro pro praxi

  Informace o již ukončeném projektu, který podpořil pracovníky z řad doktorandů a zaměstnanců pracujících na tomto projektu.

 • Školení LightTools

  Školení LightTools

  Školení zaměřené na základní práci a optimalizace světelných zdrojů bylo vedeno školitelem firmy Light Tec dr. Mertinem Djiangem.

 • Příprava pro měření stárnutí optických kabelů

  Příprava pro měření stárnutí optických kabelů

  Výstavba kabelového polygonu pro měření vlivu povětrnostních podmínek na přenosové parametry optického vlákna

 • TAČR

  TAČR

  Řešitelský kolektiv Optice uspěl ve 4. Výzvě programu Alfa TAČR a jako jeden z mála týmů na VŠB TU Ostrava získal projekt TA04021263 nazvaný "Inteligentní moduly pro osvětlování a komunikace" s dobou řešení 3,5 roku.

LASER World of Photonics 2015 Mnichov

Dne 23.6. se dva členové týmu OptiCE (Radek Pobořil a Jan Vitásek) zúčastnili veletrhu LASER World of Photonics 2015, který se konal v Mnichově. Tohoto veletrhu se účastní řada firem nabízející produkty a řešení v oblasti fotoniky. Nejvíce firem bylo z Evropy, hojné zastoupení měly také asijské firmy (Čína, Japonsko) nebo firmy ze Severní Ameriky. Většina vystavovaných produktů byla zaměřena na automatizaci pásové výroby, ale své produkty nabízely také nám bližší firmy jako Thorlabs, Edmund Optics, OceanOptics, Laser Components nebo NewPort. Právě optomechanické komponenty od NewPortu jsme detailně zkoumali a porovnávali s produkty Thorlabs.

  INFO

JoomShaper